Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Najlepsze świąteczne piosenki po polsku

24 listopada, 2023 najlepsze świąteczne piosenki po polsku

Przygotuj się na ten wyjątkowy okres, pełen radości i miłości. Oto lista najlepszych polskich piosenek świątecznych, które pomogą Ci poczuć magię Bożego Narodzenia.

Sprawdź także : Romantyczne filmy na Boże Narodzenie: 12 propozycji, które rozgrzeją serca

1. Czerwone Gitary – Jest taki dzień

Kompozycja Seweryna Krajewskiego z tekstem Krzysztofa Dzikowskiego, „Jest Taki Dzień” Czerwonych Gitar, jest prawdziwym świątecznym klasykiem. Ta ponad 43-letnia piosenka jest często nazywana polskim odpowiednikiem „Last Christmas” zespołu Wham! Piosenka ta jest pełna ciepła i radości, które są nierozerwalnie związane z Bożym Narodzeniem.

2. Skaldowie – Z kopyta kulig rwie

„Z Kopyta Kulig Rwie” Skaldowie to kolejny niezapomniany hit świąteczny, który ma już ponad 50 lat! Utwór ten powstał w 1969 roku do filmu „Kulig” i do dziś jest jednym z najbardziej popularnych utworów świątecznych w Polsce.

3. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak – Pada śnieg

„Pada Śnieg” Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka to prawdziwy przebój ostatnich lat. Ta piosenka, napisana przez Jacka Cygana, opowiada o idealnym Bożym Narodzeniu, pełnym polskich tradycji i przedświątecznej krzątaniny.

4. Arka Noego – Świeć, gwiazdeczko, świeć

Arka Noego to znany i popularny zespół dziecięcy, który wykonuje piosenki o tematyce religijnej. „Świeć, Gwiazdeczko, Świeć” to radosna, wesoła piosenka bożonarodzeniowa dla dzieci. Czy Wasze maluchy ją uwielbiają?

5. Blue Cafe – Święta w nas

Zespół Blue Cafe, z obecną wokalistką – Dominiką Gawędą, również nagrał swoją propozycję na święta kilka lat temu. „Święta W Nas” to młoda piosenka, która już stała się świątecznym przebojem!

6. Katarzyna Skrzynecka – Oszaleli Anieli

„Oszaleli Anieli”, znana pastorałka w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, to piosenka, która powinna rozbrzmiewać w każdym domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jest po prostu cudna!

7. Kayah – Ding dong

„Ding Dong” Kayah z 2014 roku jest jednym z popularniejszych utworów w wielu polskich rozgłośniach radiowych podczas okresu bożonarodzeniowego. To bardzo świąteczna, klimatyczna piosenka, którą warto posłuchać.

8. Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski – Wielkie świąteczne całowanie

„Wielkie Świąteczne Całowanie” to efekt współpracy Andrzeja Piasecznego z jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Sewerynem Krajewskim. Ta piosenka jest kwintesencją wszystkiego, co najważniejsze w świętach – szczęścia, przebaczenia, radości i miłości.

9. Ryszard Rynkowski – Dziś nadzieja rodzi się

„Dziś Nadzieja Rodzi Się” Ryszarda Rynkowskiego to prawdziwy świąteczny klasyk, który chwyta za serce. Posłuchajcie tej piosenki i poczujcie radość, jaką niesie ze sobą Boże Narodzenie.

10. De-Su – Kto wie, czy za rogiem nie czai się Anioł z Bogiem

„Kto Wie, Czy Za Rogiem Nie Czai Się Anioł z Bogiem” to hit świąteczny zespołu De-Su, popularnego w latach 90. XX wieku. Piosenka ta jest znana i lubiana prawdopodobnie przez wszystkich, dlatego nie mogło jej zabraknąć na naszej liście najlepszych polskich piosenek świątecznych.

11. Artyści Dla Piotra – Coraz bliżej święta

„Coraz Bliżej Święta” to polska wersja reklamowego hitu Coca-coli. Piosenka ta, wykonywana przez różnych polskich artystów, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów świątecznych.

12. Anna Maria Jopek i Jeremi Przybora – Na całej połaci śnieg

„Na Całej Połaci Śnieg” to nowa wersja wspaniałej, wiekowej piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Anna Maria Jopek i Jeremi Przybora stworzyli w 1999 roku cover tego utworu, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

Podsumowanie

Wszystkie te piosenki są doskonałym dodatkiem do świątecznej atmosfery. Bez względu na to, czy jesteś fanem tradycyjnych kolęd, czy nowoczesnych piosenek świątecznych, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Niech te najlepsze polskie piosenki świąteczne wprowadzą Cię w magiczny nastrój Bożego Narodzenia!

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepsze świąteczne piosenki po polsku
świąteczne filmy romantyczne
filmy świąteczne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?