Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Najlepsze podcasty historyczne: Twój przewodnik po świecie historii

24 listopada, 2023 podcast historyczny

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są najlepsze podcasty historyczne do odsłuchania? Czy chciałbyś nauczyć się więcej o historii, ale nie wiesz, od czego zacząć? Niezależnie od twojego poziomu wiedzy historycznej, te podcasty z pewnością sprawią, że historia stanie się dla ciebie jeszcze bardziej fascynująca.

Zobacz także: Co to jest podcast?

1. Historia jakiej nie znacie

Prowadzony przez Cezarego Koryckiego, ten podcast odkrywa nieznane fakty z historii, które często są pomijane w tradycyjnych podręcznikach. Czy kiedykolwiek słyszałeś, że mundury dla SS projektował Hugo Boss? Ten podcast odpowie na to pytanie i wiele innych.

2. W mroku historii

Jeśli kontrowersyjne tematy przyciągają twoją uwagę, nie możesz pominąć podcastu Łukasza Włodarskiego. Skandale, legendy, tajemnice – to tutaj dowiesz się o nich najwięcej.

3. Ludzie, którzy zmienili świat

Wszyscy wiemy, że to właśnie ludzie tworzą historię. W tym podcaście Wiktor Hofman opowiada o tych, którzy najbardziej przyczynili się do kształtowania historii.

4. Historia dla dorosłych

Historia nie zawsze musi być poważna. W tym podcaście Radia RMF FM, Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Jacek Tomkowicz przedstawiają historię w lekkiej i humorystycznej formie.

5. Podcast Historyczny

Podcast Rafała Sadowskiego to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Odcinki trwają nawet dwie lub trzy godziny, ale zaufaj nam – będziecie chcieli więcej.

6. Podcast Wojenne Historie

Jeśli interesujesz się czasami wojny, ten podcast jest dla ciebie. Obalone mity, odpowiedzi na trudne pytania i fascynująca wiedza – to wszystko dostaniesz po włączeniu Podcastu Wojenne Historie.

7. Powojnie

Jak sama nazwa sugeruje, ten podcast koncentruje się na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce po 1945 roku.

8. OSS. Okiem Służb Specjalnych

Dla tych, którzy interesują się tematami bezpieczeństwa, tajnych służb i zakonspirowanych organizacji, ten podcast jest idealny.

9. Gablotki

Jeśli interesujesz się sztuką i muzealnictwem, ten podcast jest dla ciebie. Martyna Kliks opowiada nieoczywiste historie, które zmienią twoje spojrzenie na historyczny i współczesny świat.

10. Podcast Muzeum Historii Polski

Jeszcze jedna propozycja dla miłośników muzeów. Podcast Muzeum Historii Polski to kolejny dowód na to, że historia jest ciekawa, zaskakująca i pełna zagadek.

11. Historia bez cenzury

Dla tych, którzy chcą historii w jej najprawdziwszej, nieocenzurowanej formie, ten kanał na YouTube jest idealny.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje wiele fantastycznych podcastów historycznych, które mogą pomóc ci odkryć fascynujący świat historii. Bez względu na to, czy jesteś ekspertem w dziedzinie historii, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, te podcasty na pewno zaoferują ci coś ciekawego. Więc, na co czekasz? Zacznij słuchać już dziś!

Zobacz także:

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepsze świąteczne piosenki po polsku
świąteczne filmy romantyczne
filmy świąteczne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?