Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Najlepsze filmy świąteczne dla dzieci: 10 propozycji na Boże Narodzenie

24 listopada, 2023 filmy świąteczne dla dzieci

Boże Narodzenie to idealny czas na rodzinne seanse filmowe. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę najciekawszych filmów świątecznych dla dzieci, które umilą czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Sprawdź także : Romantyczne filmy na Boże Narodzenie: 12 propozycji, które rozgrzeją serca

1. „Kevin sam w domu” (1990)

„Kevin sam w domu” to klasyczny film świąteczny, który pokochały pokolenia dzieci na całym świecie. Fabuła opowiada o małym chłopcu, który zostaje sam w domu na święta i musi stawić czoło dwóm niezręcznym włamywaczom.

2. „Grinch” (2018)

„Grinch” to animowany film opowiadający historię zrzędliwego zielonego stwora, który próbuje skraść Boże Narodzenie. To zabawna i wzruszająca opowieść o sile ducha świąt.

3. „Kronika Świąteczna” (2018)

„Kronika Świąteczna” to film o dwójce rodzeństwa, które przypadkiem rozbija sanie Świętego Mikołaja i musi uratować święta. To świetna propozycja dla tych, którzy uwielbiają świąteczne przygody.

4. „Ekspres polarny” (2004)

„Ekspres polarny” to magiczna podróż do domu Świętego Mikołaja. Film opowiada o chłopcu, który nie wierzy w święta, ale wszystko się zmienia, gdy wsiada do tytułowego pociągu.

5. „Kraina Lodu” (2013)

„Kraina Lodu” to nie tylko film o siostrach Elsie i Annie, ale także o znalezieniu prawdziwego sensu świąt. W filmie nie brakuje świątecznej atmosfery, a jego główna piosenka „Czarodziejska zima” na pewno wprowadzi was w świąteczny nastrój.

6. „Klaus” (2019)

„Klaus” to film, który opowiada historię początków legendy Świętego Mikołaja. To piękna animacja, która pokazuje, jak małe gesty mogą przynieść wielką radość.

7. „Elf” (2003)

„Elf” to zabawna historia o dorosłym mężczyźnie, który został wychowany przez elfy na Biegunie Północnym. Kiedy dowiaduje się, że nie jest prawdziwym elfem, postanawia odnaleźć swojego prawdziwego ojca w Nowym Jorku.

8. „Dziadek do orzechów” (2010)

„Dziadek do orzechów” to świąteczna wersja klasycznej baletowej opowieści. Film opowiada o dziewczynce, która otrzymuje na święta magicznego dziadka do orzechów.

9. „Artur ratuje Gwiazdkę” (2011)

„Artur ratuje Gwiazdkę” to film o synu Świętego Mikołaja, który postanawia dostarczyć prezent zapomnianemu dziecku. To ciepła opowieść, która przypomina, że nikt nie powinien zostać zapomniany na święta.

10. „Pada Shrek” (2007)

„Pada Shrek” to krótkometrażowy film świąteczny, który pokazuje, jak Shrek próbuje stworzyć idealne święta dla swojej rodziny.

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepsze świąteczne piosenki po polsku
świąteczne filmy romantyczne
filmy świąteczne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?