czytamrecenzuje.pl

Blog tematyczny o książkach, podcastach i kulturze

Społeczność

Jakie można mieć zainteresowania? 

Jakie można mieć zainteresowania? 

Człowiek jest żywym organizmem i z biegiem czasu zmienia się, rozwija. Czasami wyrasta się z określonych towarzystw, prac czy hobby. To czym pasjonowałeś się jako dziecko nie musi Cię zajmować, kiedy już skończysz szkołę. Poniżej lista zainteresowań, które można mieć. Przychodzimy z pomocą jeśli czujesz, że nie masz na co dzień żadnych przyjemności, szukasz co można wpisać w CV w rubryce zainteresowania bądź nie wiesz co zaznaczyć w aplikacji randkowej.

  • Najbardziej popularne hobby
  • Kreatywne zainteresowania
  • Zainteresowania wymagające skupienia 
  • Zainteresowania związane ze sportem 
  • Zainteresowania, do których potrzeba odwagi

Zobacz również: Kim jest mól książkowy?

Zwykłe nie znaczy złe – najbardziej popularne hobby

Czytanie, fotografia, gra na instrumencie, pieczenie, jogging a może słuchanie muzyki – zainteresowania, które prawdopodobnie są w znacznej większości CV. Jednak nie są wcale złe! Czytać można naprawdę różne rzeczy: książki, komiksy, pamiętniki, listy, gazety, fora, blogi, serwisy informacyjne. A jeśli chcesz ulepszyć starą dobrą klasykę, możesz napisać recenzję ostatniej lektury, założyć blog fotograficzny, pisać piosenki, kolorować obrazki, nagrać ulubiony utwór, który grasz na instrumencie i go trochę zmiksować, zrobić samodzielnie makaron o nietypowym kształcie, przy okazji śmiesznie go nazwać i zaprosić przyjaciół na kolację, bądź upiec sernik nowojorski zamiast tego polskiego.

Coś dla tych uzdolnionych manualnie

W tej grupie znajdą się wszystkie koszmary niektórych z lekcji techniki i plastyki. Szycie torebek ze starych spodni, dzierganie sweterka, zimowy niepowtarzalny szalik na szydełku, kaligrafowane zaproszenia na niedzielny obiad, własnoręcznie wykonane kubki na prezenty urodzinowe, tworzenie biżuterii, robienie świec sojowych, artystyczny manicure, a może skomponowanie własnych perfum. To zależy tylko od Ciebie!

A może z przyjemnością się czegoś nauczysz?

Nie są to propozycje tylko dla prymusów, ale dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w aktywny proces poznawczy (uczenie się). Jedziesz w wakacje do Włoch, to idealny moment na naukę języka włoskiego. Nauka języków obcych jest niesamowicie korzystna dla koncentracji i pamięci. Możesz spróbować rozwiązywać dziennie krzyżówki czy sudoku, teraz możesz to robić również online. Chyba, że interesuje Cię astrologia? Droga wolna, wszechświat czeka by go odkryć.

Ruch to zdrowie!

Co do tego nie ma wątpliwości. Jednak niektórym wystarczą spacery ze słuchawkami na uszach i ciekawym podkastem, dla innych będą to cotygodniowe zajęcia pilatesu, albo wolne podnoszenie ciężarów. Ważne jest, żeby pamiętać, że sport ma sprawiać przyjemność, nie tylko pomagać w utracie wagi. Znajdź coś co będzie odskocznią od codzienności – wypad na basen, na żagle, rolki w lato, a może tylko śledzenie meczy i wyścigów w Internecie.

Rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić, ale nie miałeś odwagi

Do tej grupy można wrzucić zapisanie się na lekcje śpiewu czy aktorstwa, uczestniczenie w zajęciach boksu na siłowni, założenie konta w mediach społecznościowych kontentem makijażowym czy lifestyle (istnieje nawet opcja, że kiedyś Ci się to opłaci!), może taniec towarzyski, bo nigdy nie znalazłeś kogoś do pary, dołączenie do klubu książki, występowanie z autorskimi stand up’ami, bo jesteś najzabawniejszą osobą jaką znasz, a nawet uczenie się magii… to znaczy sztuczek magicznych. 

Pamiętaj, że to czym się interesujesz może nie być na żadnej liście – twoim konikiem może być wszystko. Może z pasją studiujesz teksty piosenek ulubionego zespołu, fascynujesz się Unią Europejską albo z niecierpliwością czekasz na sezon lawendy, żeby móc ją znowu zasadzić. Każdy jest inny i zainteresowań może być tyle ile jest ludzi na świecie, więc jeśli się czym pasjonujesz, doceń to kim jesteś.

Udostępnij