Strona główna
Społeczeństwo
Tutaj jesteś

Jakie można mieć zainteresowania? 

9 lutego, 2024 jakie można mieć hobby?

Człowiek jest żywym organizmem i z biegiem czasu zmienia się, rozwija. Czasami wyrasta się z określonych towarzystw, prac czy hobby. To czym pasjonowałeś się jako dziecko nie musi Cię zajmować, kiedy już skończysz szkołę. Poniżej lista zainteresowań, które można mieć. Przychodzimy z pomocą jeśli czujesz, że nie masz na co dzień żadnych przyjemności, szukasz co można wpisać w CV w rubryce zainteresowania bądź nie wiesz co zaznaczyć w aplikacji randkowej.

  • Najbardziej popularne hobby
  • Kreatywne zainteresowania
  • Zainteresowania wymagające skupienia 
  • Zainteresowania związane ze sportem 
  • Zainteresowania, do których potrzeba odwagi

Zobacz również: Kim jest mól książkowy?

Czym są zainteresowania?

Zainteresowania to aktywności lub tematy, które przyciągają uwagę i pasję ludzi, prowadząc do zgłębiania wiedzy, umiejętności lub doświadczeń w danej dziedzinie. Mogą one być bardzo różnorodne, od hobby takich jak malowanie, muzyka, czy sport, po bardziej specjalistyczne obszary jak nauka, technologia czy literatura. Zainteresowania pełnią kilka ważnych funkcji w życiu człowieka:

  1. Rozwój osobisty: Zainteresowania motywują do nauki i doskonalenia się, co może prowadzić do zdobywania nowych umiejętności i rozwijania talentów.
  2. Relaks i odstresowanie: Aktywności, które lubimy, mogą pomagać w redukcji stresu i zapewniać wartościową przerwę od codziennych obowiązków.
  3. Budowanie relacji: Wspólne zainteresowania mogą łączyć ludzi, tworząc społeczności zbudowane na wspólnych pasjach lub hobby.
  4. Kariera: Zainteresowania mogą kierować wybory edukacyjne i zawodowe, prowadząc do pracy, która jest zgodna z pasjami.

Zwykłe nie znaczy złe – najbardziej popularne hobby

Czytanie, fotografia, gra na instrumencie, pieczenie, jogging a może słuchanie muzyki – zainteresowania, które prawdopodobnie są w znacznej większości CV. Jednak nie są wcale złe! Czytać można naprawdę różne rzeczy: książki, komiksy, pamiętniki, listy, gazety, fora, blogi, serwisy informacyjne.

A jeśli chcesz ulepszyć starą dobrą klasykę, możesz napisać recenzję ostatniej lektury, założyć blog fotograficzny, pisać piosenki, kolorować obrazki, nagrać ulubiony utwór, który grasz na instrumencie i go trochę zmiksować, zrobić samodzielnie makaron o nietypowym kształcie, przy okazji śmiesznie go nazwać i zaprosić przyjaciół na kolację, bądź upiec sernik nowojorski zamiast tego polskiego.

Coś dla tych uzdolnionych manualnie

W tej grupie znajdą się wszystkie koszmary niektórych z lekcji techniki i plastyki. Szycie torebek ze starych spodni, dzierganie sweterka, zimowy niepowtarzalny szalik na szydełku, kaligrafowane zaproszenia na niedzielny obiad, własnoręcznie wykonane kubki na prezenty urodzinowe, tworzenie biżuterii, robienie świec sojowych, artystyczny manicure, a może skomponowanie własnych perfum. To zależy tylko od Ciebie!

A może z przyjemnością się czegoś nauczysz?

Nie są to propozycje tylko dla prymusów, ale dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w aktywny proces poznawczy (uczenie się). Jedziesz w wakacje do Włoch, to idealny moment na naukę języka włoskiego. Nauka języków obcych jest niesamowicie korzystna dla koncentracji i pamięci. Możesz spróbować rozwiązywać dziennie krzyżówki czy sudoku, teraz możesz to robić również online. Chyba, że interesuje Cię astrologia? Droga wolna, wszechświat czeka by go odkryć.

Ruch to zdrowie!

Co do tego nie ma wątpliwości. Jednak niektórym wystarczą spacery ze słuchawkami na uszach i ciekawym podkastem, dla innych będą to cotygodniowe zajęcia pilatesu, albo wolne podnoszenie ciężarów. Ważne jest, żeby pamiętać, że sport ma sprawiać przyjemność, nie tylko pomagać w utracie wagi. Znajdź coś co będzie odskocznią od codzienności – wypad na basen, na żagle, rolki w lato, a może tylko śledzenie meczy i wyścigów w Internecie.

Rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić, ale nie miałeś odwagi

Do tej grupy można wrzucić zapisanie się na lekcje śpiewu czy aktorstwa, uczestniczenie w zajęciach boksu na siłowni, założenie konta w mediach społecznościowych kontentem makijażowym czy lifestyle (istnieje nawet opcja, że kiedyś Ci się to opłaci!), może taniec towarzyski, bo nigdy nie znalazłeś kogoś do pary, dołączenie do klubu książki, występowanie z autorskimi stand up’ami, bo jesteś najzabawniejszą osobą jaką znasz, a nawet uczenie się magii… to znaczy sztuczek magicznych. 

Pamiętaj, że to czym się interesujesz może nie być na żadnej liście – twoim konikiem może być wszystko. Może z pasją studiujesz teksty piosenek ulubionego zespołu, fascynujesz się Unią Europejską albo z niecierpliwością czekasz na sezon lawendy, żeby móc ją znowu zasadzić. Każdy jest inny i zainteresowań może być tyle ile jest ludzi na świecie, więc jeśli się czym pasjonujesz, doceń to kim jesteś.

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie można mieć hobby?
Kim jest mól książkowy
Co to jest reportaż?

Jesteś zainteresowany reklamą?