Strona główna
Książki
Tutaj jesteś

Książki o emocjach, które powinny znaleźć się na Twojej półce

24 listopada, 2023 książki o emocjach

W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez cyfrową technologię i szybki styl życia, emocje są często pomijane lub ignorowane. Ale czy naprawdę rozumiesz swoje emocje? Czy jesteś w stanie je nazwać, zrozumieć i skutecznie sobie z nimi radzić? Jeśli nie, nie jesteś sam. Wielu z nas nie posiada niezbędnej wiedzy czy umiejętności, aby skutecznie zarządzać swoimi emocjami. Na szczęście, istnieje wiele książek o emocjach, które mogą nam pomóc w tej kwestii.

Zobacz także: 12 niesamowitych książek o samorozwoju, które warto przeczytać

1. „Jak działają ludzie?” Camilla Pang

Dr Camilla Pang, osoba żyjąca ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu, ADHD i zespołem lęku uogólnionego, bada różne aspekty ludzkiej natury i norm społecznych w swojej książce „Jak działają ludzie?”. Jej unikalna perspektywa i naukowe podejście do zrozumienia ludzkiego zachowania i emocji to fascynujący przewodnik, który pomaga zrozumieć siebie i innych.

2. „Jak powstają emocje. Sekretne życie mózgu” Lisa Feldman Barrett

Lisa Feldman Barrett, jedna z najbardziej cenionych badaczek emocji na świecie, obala w swojej książce powszechne przekonania na temat emocji i wprowadza nową teorię konstruowanych emocji. Jej badania rzucają nowe światło na istotę człowieczeństwa i pomagają zrozumieć, jak emocje wpływają na nasze życie.

3. „Po co Ci emocje” Leon Windscheid

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, po co ci emocje? Leon Windscheid, w swojej książce „Po co Ci emocje”, przedstawia jak uczucia determinują nasze życie i jak mogą dawać nam przewagę ewolucyjną. Przy pomocy naukowych odkryć i osobistej introspekcji, Windscheid pomaga czytelnikom zrozumieć i lepiej radzić sobie z własnymi emocjami.

4. „Emo sapiens” Rafał Ohme

Rafał Ohme, w swojej książce „Emo sapiens”, zgłębia temat emocji, zarówno naszych, jak i osób dookoła nas. Ta książka to przewodnik po emocjach, który pomaga zrozumieć, jak nasz umysł działa i jak możemy korzystać z jego pełnego potencjału.

5. „Czując. Rozmowy o emocjach” Agnieszka Jucewicz

„Czując. Rozmowy o emocjach” to zbiór rozmów z wybitnymi psychologami i psychoterapeutami, które pomagają czytelnikom zrozumieć naturę swoich emocji i jak wpływają one na ich życie. Każda rozmowa jest zaproszeniem do nowego świata, w którym emocje są drogowskazem do zrozumienia siebie i innych.

6. „Uwaga! Złość” Ewa Tyralik-Kulpa

Złość jest jedną z podstawowych emocji, której nie da się uniknąć. Ale jak z nią radzić sobie? Jak ją okiełznać i wyrażać w sposób prawidłowy? Ewa Tyralik-Kulpa, w swojej książce „Uwaga! Złość”, pokazuje, jak złość może być wykorzystywana w sposób konstruktywny i jak może pomóc w budowaniu zdrowych relacji z innymi.

7. „Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko” Matthew McKay, Kim Paleg, Patrick Fanning, Dana Landis

Książka „Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko” skupia się na zrozumieniu, jak nasze emocje i zachowania wpływają na nasze dzieci. Autorzy udzielają praktycznych rad na temat kontroli złości i zrozumienia siebie i swojego dziecka.

8. „Emocje zadbane i masz wyje**ne. O trudnej sztuce radzenia sobie z uczuciami” – Katarzyna Czyż

Książka ta skupia się na pięciu podstawowych emocjach: strachu, złości, smutku, zazdrości i radości. Autorka szczegółowo opisuje metody radzenia sobie z nimi, aby osiągnąć szczęście.

9. „Alchemia emocji” – Tara Bennett

Książka połączona z metodami zachodniej psychologii z buddyjską praktyką uważności. Autorka przedstawia mapę umysłu i pokazuje, jak możemy wyzwolić się od negatywnych wzorców emocjonalnych.

10. „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów” – Stefanie Stahl

Książka pokazuje, jak nasze doświadczenia z dzieciństwa wpływają na nasze obecne wyzwania. Autorka pomaga zrozumieć, jakie potrzeby z okresu dzieciństwa musimy „nadrobić” w dorosłym życiu, aby być szczęśliwym.

11. „Toksyczna pozytywność” – Whitney Goodman

Autorka pokazuje, jak ciągły optymizm i presja na bycie szczęśliwym mogą być toksyczne. Książka uczy, jak prawidłowo doświadczać dobrych i złych momentów w życiu.

12. „Jak czytać emocje” – Andrea Harrn

Książka pomaga czytelnikom rozpoznać i zrozumieć różne stany emocjonalne. Autorka przedstawia narzędzia, które pomogą czytelnikom lepiej rozumieć siebie i swoje uczucia.

Podsumowanie

Wszystkie te książki o emocjach są niezwykle wartościowe i mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć i zarządzać swoimi uczuciami. Niezależnie od tego, z jakimi emocjami się borykasz, zawsze jest pomoc, a te książki mogą być pierwszym krokiem na drodze do samorozwoju emocjonalnego.

Zobacz także:

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na jakie studia iść
Książki popularnonaukowe
Angielskie powieści romantyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?