Strona główna
Książki
Tutaj jesteś

Gdzie sprzedać książki?

8 lutego, 2024 Gdzie sprzedać książki?

Twoje półki zaczynają się uginać pod ciężarem książek, a nie masz miejsca na kolejny regał? A może przeprowadzasz się i nie masz, jak przetransportować swoich 200 woluminów za granicę? Czy zalegają Ci książki o szydełkowaniu, które rzuciłeś po 2 tygodniach? Podpowiadam – możesz je wszystkie sprzedać, zarobić kilka groszy, a przy okazji podarować im drugie życie!

W tym artykule dowiesz się:

  • Gdzie możesz sprzedać książki
  • Jak przygotować książkę do sprzedaży 
  • Jak poprawnie dodać ogłoszenie z książką na serwisy internetowe 
  • Jak wycenić książkę do sprzedaży

Zobacz również: Książki, które warto przeczytać – tytuły, których lektury nie będziesz żałował!

Sprzedam książki, czyli kiedy masz już o jedną za dużo

Książki można sprzedawać w skupach czy antykwariatach. Jest to szybki sposób, bo wystarczy się udać do najbliższego punktu i pracownik się już wszystkim zajmie. Jednak ceny proponowane w tych miejscach często nie są zadowalające dla sprzedających. Rozwiązaniem tego problemu jest sprzedaż internetowa. Istnieje wiele serwisów proponujących łatwe rozwiązania – bez problemu można dodawać ogłoszenia, ubezpieczenie obowiązuje sprzedającego i kupującego oraz można wyceniać produkty według swojego uznania. Co więcej, jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie sprzedać książki, ogłoszenia sprzedażowe pojawiają się też na mediach społecznościowych, a kto w tych czasach z nich nie korzysta?

Książka jak nowa… prawie

Ważnym elementem jest również przygotowanie książki do sprzedaży. Przykładowo, przed wystawieniem ubrań na aukcję internetową należy je uprać i wyprasować. Z książkami jest podobnie, tylko bez prania. Warto sprawdzić czy nie ma plam z jedzenia na okładce bądź notatek ołówkiem, które można z łatwością wymazać. Upewnij się, że wyjąłeś ze środka wszelkie zakładki, paragony czy inne przypadkowe przedmioty. Pamiętaj też, żeby się upewnić, czy książka posiada jakieś defekty – złamany grzbiet, wyrwane, popisane mazakiem, zalane lub pożółknięte strony, bądź czy obwoluta się zniszczyła.

Sprzedaj książkę po okładce… ale nie oceniaj jej

Kiedy już jesteś pewny, że książka jest gotowa do sprzedaży, zrób kilka zdjęć. Istotne jest, aby przedstawiały one okładkę z obu stron, by móc zainteresować potencjalnego kupca, choć wiadomo, że nie należy oceniać książki po okładce. Jeśli egzemplarz ma jakieś niedoskonałości, które będą widoczne na obrazie – również zrób temu zdjęcie, aby klient nie poczuł się oszukany, kiedy otrzyma produkt. W opisie najlepiej zawrzeć tytuł i autora książki, określić jej stan, wspomnieć o ewentualnych defektach oraz zachęcić do kupna.

Czas to pieniądz, czyli jak wycenić sprzedawane książki

Wszystko zależy tak naprawdę od stanu książki – jeśli jest w stanie takim, jak właśnie odebrana z księgarni, możesz oscylować od ok 50-70% ceny pierwotnej, jeśli jest „po przejściach” i chcesz się jej najszybciej pozbyć, możesz zejść do symbolicznej kwoty kilku złotych. Jeśli jednak nie zależy Ci na zarobku, to nie wyrzucaj ich, ponieważ książki można równie dobrze oddać do najbliższej biblioteki miejskiej, a tym samym uszczęśliwić stałych bywalców nowymi pozycjami w zbiorach.

Redakcja czytamrecenzuje.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

seria książek dla młodzieży
książki dla żony
Najlepsze książki o jodze

Jesteś zainteresowany reklamą?